Saturday, February 22, 2020
Агенція журналістських розслідувань

«Бабки, горіхи і два ствола» – біографія афериста Руслана «Смоли» Осмоловського

Руслан Осмоловський народився в 1971 р. у Вінницькому районі Вінницької області. У 1993 р. закінчив Вінницький політехнічний інститут, отримавши фах…

By АЖР , in Лента , at 6 сентября, 2019

Руслан Осмоловський народився в 1971 р. у Вінницькому районі Вінницької області. У 1993 р. закінчив Вінницький політехнічний інститут, отримавши фах інженера. Трудовий шлях розпочав у 1993 р. в Державній податковій інспекції м. Вінниці державним податковим інспектором відділу податкових фінансових розслідувань. У 1995 році успішно закінчив Київський державний торговельно-економічний університет за спеціальністю «Облік та аудит», кваліфікація — економіст. У податкових органах працював із грудня 1993 року до вересня 2008 року, де пройшов шлях від державного податкового інспектора відділу податкових фінансових розслідувань державної податкової інспекції у м. Вінниці до заступника голови державної податкової адміністрації у Вінницькій області. Має досвід роботи на керівних посадах виробничих підприємств Вінниччини, у органах місцевого самоврядування. Саме таку біографію полюбляє оприлюднювати голова Вінницької ДФС Осмоловський Руслан Васильович, уникаючи періоду становлення високоорганізованого злочинного угрупування, яке діяло на території всієї України більше 9 років.

«Золотий горішок» Осмоловського

Кар’єрне зростання та ключові впливи на багатьох людей у Вінницькій області розпочалися у Руслана Осмоловського з приходом до влади у 2010 році Віктора Януковича. Саме тоді Руслан Васильович, разом із спільниками, починає налагоджувати схему вивозу грецького горіху за кордон. Спочатку невеликими партіями, але саме в цей час відбувається бум на закупівлю українських горіхів. Отримуючи великі прибутки, Руслан «Смола»,  вперше налагоджує схему, через яку вивіз горіхів за кордон не буде оподатковуватись, і пропонує це тодішній владі, дійшовши з пропозицією, до Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка. Як наслідок, тотальне кришування бізнесу і його максимальний розквіт, саме тоді через Вінницьку область та підставні фірми злочинного угрупування Руслана Осмоловського експортується близько 80%  грецьких горіхів зібраних в Україні. Під час «Революції гідності» злочинна група тільки підсилила свої позиції, адже в умовах нерозуміння, яка буде влада в країні, Руслан «Смола» та його поплічники збільшили експорт горіхів та розпочали налагоджувати схеми безмитного ввозу елітних автомобілів в країну. Але після зміни влади, замість гучних розслідувань та скандалів Руслан «Смола», з 23 жовтня 2014 року почав працювати на посаді першого заступника начальника Головного управління ДФС у Вінницькій області. Нова влада, як кажуть, правильно оцінила здібності податківця який стрімко пішов по кар’єрних сходинках.  

Нова влада – нові можливості Руслана «Смоли»

 Нова влада тільки зміцнила позиції Осмоловського в горіховому бізнесі, який контролював практично чи не весь експорт горіхів в Україні, також активно налагоджувались схеми ввозу в Україну елітних автівок без розмитнення, освоювались все нові та нові направлення. Здається, життя тільки налагоджується, адже успішний бізнес, та покровительство з Києва призводить до того, що в 2016 році Руслана Осмоловського призначають керівником Вінницької ДФС. Сотні мільйонів прибутків щороку даються в знаки, і вже у 2017 році виникає гострий скандал  зокрема в тому, що вище керівництво Державної фіскальної служби України з розмахом відсвяткувало день народження начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області Руслана Осмоловського. При цьому, святкування відбувалося не на батьківщині Прем’єр-міністра і Президента України, а в місті Ніцца на південному сході Франції. Святкування потрапило в об’єктив одного з активістів антикорупційної організації, який відпочивав в сусідньому кафе. Серед учасників святкування в одному з найдорожчих ресторанів міста були помічені в.о. голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан і начальник управління аудиту ДФС у Вінницькій області Тетяна Андреяшкіна.

Поява в місті компанії з 11 осіб, в якій знаходилися Осмоловський і Продан, для жителів Ніцци не залишилося непоміченим. Спосіб проведення часу, з покупкою дорогих аксесуарів і дорогого одягу, оренди елітних машин, відвідуванням дорогих бутиків не могли не привернути увагу жителів Ніцци.

Ніхто не міг впізнати в них ні відомих кінозірок, ні відомих бізнесменів, але їх поведінка свідчила про приналежність до дуже заможних людей. Згодом українці в одному з учасників постійних гучних виходів у світ дізналися Мирослава Продана, а потім встановили і особу Руслана Осмоловського. За свідченнями очевидців, тільки за вечерю в день народження Руслана Осмоловського, який іменинник зі своїми гостями відсвяткував в ресторані “Boccaccio”, він заплатив готівкою 15 780 євро. Також не менш 500 євро Руслан Осмоловський залишив в якості чайових офіціантам, які обслуговували їх стіл.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=vYu1rnKiUJM

Обшуки Генеральної прокуратури 

5 жовтня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Служба безпеки України задокументувала причетність керівника та заступників Вінницької митниці ДФС до систематичного збору фінансової винагороди за оформлення товарів без повної сплати податків.  Тоді ж Луценко заявив, що слідство відпрацьовує інформацію про причетність керівництва ДФС Вінницької області до незаконного експорту горіхів. 9 липня 2018 року співробітники СБУ провели обшуки у Державній фіскальній службі у Вінницькій області. 16 липня 2018 року під час брифінгу в Генеральній прокуратурі України Луценко повідомив про те, що начальнику Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області Руслану Осмоловському було оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 212 (організація ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою) Кримінального кодексу України. За його словами, у 2014 році на території м. Вінниця створено стійке ієрархічне об’єднання – злочинна організація, до складу якої, за інформацією слідства, увійшли службові особи органів ДФС. Зокрема, у 2015-2016 роках члени цієї злочинної організації забезпечили призначення на найбільш важливі посади в органах ДФС України своїх представників, організувавши таким чином систему управління, у якій учасники злочинної організації мали вплив на прийняття всіх важливих рішень стосовно діяльності зазначених органів. Згідно висновків експертизи, через такі злочинні дії на вінницькій митниці до державного бюджету не надійшло 300 млн грн. 2 серпня 2018 року Осмоловському повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 та ч. 2 ст. 364 КК України. 

Перехід на «службу» до Зеленського?

У 2019 році триває ряд кримінальних проваджень проти групи Руслана «Смоли» Осмоловського, але і сама група на чолі із босом починає активно «замітати сліди» та активно «перекидати» свої особливо цінні кадри у команду нового Президента України Володимира Зеленського. Зокрема, Руслан Осмоловський  25.04.2019 року подає до Господарського суду Вінницької області № б/н від 24.04.2019 року Головного управління ДФС у Вінницькій області про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ “Омегаплюс”. Заява підписана керівником ГУ ДФС у Вінницькій області. Саме ТОВ “Омегаплюс” яке фігурує у кримінальній справі відносно Осмоловського, має заборгованість перед бюджетом у розмірі 146 млн. грн. І вразі, якщо  буде прийнято позитивне рішення судом про банкрутство ТОВ «Омегаплюс» та списання податкового боргу можливо спричинить неможливість притягнення посадових осіб, зокрема Осмоловського до відповідальності оскільки сума податкового зобов’язання перед державою в підприємства просто зникне. Громадські активісти вінниччини та депутати Вінницької обласної ради вже б’ють на сполох.

– Питання розслідування, вкрай резонансної справи, можливого стійкого ієрархічного об’єднання в лавах ДФС, за участі голови Вінницької ДФС Руслана Осмоловського повинно мати більший суспільний розголос, та громадськість повинна знати більше деталей, щодо перебігу справи. Адже зараз існує загроза, що її можуть просто «поховати» не довівши до кінця. Питання йдеться по 300 млн. грн. недоотриманих податків, які повинні були піти на соціальні проекти та розвиток інфраструктури нашої держави, зазначив депутат обласної ради, член міжфракційного депутатського об’єднання “Антикорупційний рух”   Григорій Зозуля.

Саме він нещодавно звернувся до Генеральної прокуратури, Служби Безпеки України та багатьох інших органів із відповідним запитом. 

Зараз група Руслана «Смоли» активно розформовується у новостворені структури ДФС, таким чином щоб «відлягти на дно» і знайти підходи та зайти з конкретними «горіховими» пропозиціями вже до нової влади. 

P.S. Своє прізвисько «Смола» Руслан Осмоловський отримав ще будучи рядовим працівником податкової, через свою гнучкість до влади, до якої він завжди знаходив підходи. Але чи знайде він їх в черговий раз, питання залишається відкритим.